Haber

Pakistan, İsrail güçlerinin Nablus kentine düzenlediği baskını kınadı

Pakistan Dışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan Nablus kentine düzenlediği baskını şiddetle kınadı.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada İsrail “işgal güçleri”, gerçekleştirilen saldırı sonucu aralarında yaşlı ve çocukların da bulunduğu 11 Filistinlinin hayatını kaybetmesine, 100’den fazla kişinin de yaralanmasına tepki gösterdi. Batı Şeria’daki Nablus’un Eski Şehri’nde.

Açıklamada, bu tür menfur eylemlerin uluslararası hukuk ve ilgili Birleşmiş Milletler (BM) kararlarının pervasızca ihlali olduğuna işaret edilerek, İsrail’in aşırı güç kullanmasının bölgedeki gergin durumu daha da kötüleştireceği ve barış umutlarını baltalayacağı vurgulandı. bölge.

Uluslararası topluma, İsrail’i Filistin halkına yönelik ağır insan hakları ihlallerinden sorumlu tutması çağrısında bulunulan açıklamada, dünyadan bu tür yasadışı eylemlerin bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması istendi.

Nablus’ta İsrail ordusundan katliam

İsrail güçleri dün sabah Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentine çok sayıda noktadan baskın düzenledi.

Nablus’un tarihi Eski Kent bölgesinde bir evin etrafını saran İsrail askerleri, baskını protesto eden Filistinlilere gerçek mermilerle müdahale ederek 1 çocuk ve 2 yaşlı 11 Filistinliyi öldürdü, 6’sı ağır olmak üzere 100’den fazla Filistinliyi yaraladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu